Podporované zaměstnávání

Práce k člověku neodmyslitelně patří, obohacuje ho, je jednou ze základních životních hodnot. Každému z nás přináší možnost seberealizace, rozvoje, nezávislosti a pro člověka se zdravotním znevýhodněním má práce navíc i další přidané hodnoty. Práce je zdrojem růstu jeho sebevědomí a psychické pohody, která se může pozitivně odrazit i v jeho zdravotním stavu. V člověku s postižením zaměstnavatel zpravidla získává kvalitního a loajálního zaměstnance, který pro něj na dané pozici pracuje mnoho let.

Podporované zaměstnávání je služba určená lidem s tělesným a kombinovaným postižením, kteří chtějí získat a udržet si zaměstnání na otevřeném trhu práce, tj. v běžném pracovním prostředí. Podporované zaměstnávání je časově omezené na dva roky, ve výjimečných případech lze prodloužit.

 • Asistence, o. p. s., poskytuje Podporované zaměstnávání v rámci registrované služby sociální rehabilitace (dle Zákona o sociálních službách 2006/108 Sb.) bezplatně.
 • KOMU: lidem s tělesným a kombinovaným postižením od 16 do 64 let, kteří si hledají práci na území Hlavního města Prahy.
 • KDY: od pondělí do pátku od 08,30 - 17,00 hod.
 • KDE: Pujmanové 8/1219, Praha 4 - Pankrác. Prostory jsou bezbariérové. (MAPA ZDE a FOTOMAPA ZDE)
 • JAK PROBÍHÁ SPOLUPRÁCE: Spolupráce probíhá formou individuálních konzultací s konzultantkou, obvykle jednou týdně. Klient se s podporou konzultantky soustředí na rozvoj v pracovní oblasti, na rozvoj samostatnosti, nácviků pracovních dovedností a rozvoj zdrojů přirozené podpory. Konzultantky podporují klienta při vytváření a uskutečňování plánů tak, aby mohl žít podle svých představ a být členem běžné společnosti.

   Podporované zaměstnávání zahrnuje tyto základní činnosti:

  1. nácvik dovedností potřebných k výkonu práce
  2. pomoc při individuálním nalezení vhodného pracovního místa
  3. pracovně-právní poradenství
  4. úprava pracovního prostředí
  5. pracovní asistence na pracovišti
  6. pomoc při řešení případných problémů na pracovišti

V případě zájmu, prosím, kontaktujte Kateřinu Hrbkovou na e-mailu: katerina.hrbkova@asistence.org nebo telefonicky na čísle: +420 733 385 106