Chcete asistovat?

Pokud máte čas a chuť asistovat, kontaktujte koordinátorky osobní asistence - zašlete email vedoucí osobní asistence Kateřině Hlavinkové na katerina.hlavinkova@asistence.org. Budeme rádi, když napíšete vaši motivaci a časové možnosti, které můžete nabídnout.

Zájemci o práci osobních asistentů prochází úvodním pohovorem s vedoucí služby a následně několikahodinovým zácvikem v ulicích Prahy s instruktorem Jakubem Neubertem.

Se zájemci, kteří úspěšně projdou úvodním přijímacím řízením je podepsána pracovní smlouva. Všichni asistenti musí splňovat zákonem stanovené podmínky:

  • dovršení plnoletosti
  • ukončené střední vzdělání
  • čistý trestní rejstřík
  • odpovídající zdravotní stav

Během spolupráce mají asistenti pravidelné supervize.Práci asistentů organizují koordinátoři osobní asistence, kteří jsou během celého dne na telefonu k dispozici pro radu a pomoc při případném řešení nečekaných komplikací. Asistenti jsou zaměstnáni brigádnickou formou a jsou měsíčně placeni dle výkazů práce potvrzených klienty v průměru 130 Kč/hod. Organizace hradí cestu za klientem, pokud nejsou asistence přímo navazující,a to částkou 50 Kč. Dále jsou příplatky za ranní asistence před 7:00 a večerní asistence po 22:00.

Další vzdělávání asistentů – Asistence, o.p.s., má akreditovaný vlastní 150 hodinový rekvalifikační kurz na pracovníka v sociálních službách, který dle zákona mají mít všichni asistenti absolvovaný maximálně 1,5 roku od zahájení spolupráce. Našim asistentům je poskytován bezplatně.