Vlasta a jeho praxe v FC Viktoria Plzeň

Student Obchodní školy při Jedličkově ústavu a školách Vlasta měl od začátku ve službě Tranzitního programu jasný cíl. Tímto cílem bylo nalezení souvislé školní praxe. Další prioritou související s praxí bylo vyhledat ji v místě bydliště, tedy v Plzni.
Vlasta neměl jasnou představu o činnosti a zařízení, kde by chtěl praxi vykonávat. Proto jsme začali jeho myšlenky rozvíjet pomocí nástroje Moje sny, kterými jsme mohli lépe utvářet jeho přání a představy o budoucím životě. Pomocí tohoto nástroje si Vlasta sám uvědomil, co by si přál a kam by mohli v budoucnu směřovat jeho kroky: Vlasta jako velký milovník a fanoušek fotbalu chtěl propojit svůj velký koníček s prací.
Na základě utvářející se představy si vypracoval další nástroj PZČ Kruh přátel a vytipovával lidi ve svém okolí a z Plzně, které by mohl při hledání praxe oslovit. Po nezdárném pokusu a oslovení bývalého fotbalového trenéra jsme vyhledali kontakt na největší plzeňský fotbalový klub FC Viktoria Plzeň, kam Vlasta odeslal motivační dopis a žádost na praxi. Vlastova motivace a snaha byla úspěšná. Student nastoupil na začátku března 2014 na 3 týdenní souvislou praxi ve fotbalovém klubu a vyzkoušel si rozmanité činnosti ve fotbalovém prostředí. V současné době zkoušíme ve fotbalovém klubu navázat na úspěšnou Vlastovu praxi a možnosti pracovního uplatnění právě v FC Viktoria Plzeň.