Štěpánka policistkou? Proč ne...

Štěpánka je děvče plné snů. Jeden z jejích snů byl pracovat na policejní stanici. Když Štěpánka přišla s tím, že chce hledat praxi, bylo jasné, v jaké oblasti ji budeme shánět. Štěpánka neváhala a zavolala přímo vedoucímu Policie České republiky na Praze 4 na Pankráci, npor. Bc. Petrovi Novákovi. Dohodli jsme si schůzi, kde Štěpánka mluvila o tom, jak by si praxi představovala, co by se tam chtěla naučit a zároveň mluvila o tom, co vše dokáže a čím by mohla být prospěšná.

Na policejním prostředí Štěpánku nejvíce lákaly výjezdy k případům a komunikace vysílačkou. Se vším se Štěpánka během praxe seznámila. Na praxi docházela jeden den v týdnu po celý školní rok. Ke konci praxe už nemluvila o policejních kolezích jinak než o klucích a sledování kamer a výjezdy s hlídkou pro ni byly už téměř rutinou.

Celou praxi hodnotila Štěpánka jako jednu obrovskou zkušenost, při které zjistila, jak PČR pracuje. Vyzkoušela si jak administrativní věci, tak jezdila k případům a dokonce se projela i na policejním člunu. Největší plus vidí v tom, jak k ní kolektiv přistupoval. Cítila, že v něm má oporu a že se ho může kdykoliv na cokoliv zeptat. Co bude Štěpánka dělat teď? No nenechá sny ležet ledem a od září budeme oslovovat znovu policii, ale tentokrát městskou.