Aneb co všechno Petr vyzkoušel s pomocí své konzultantky

Ondra v rámci svého studia na oboru Sociální činnost má povinnost splnit praxi, nakonec se rozhodl, že by rád hledal praxi v oboru sociálního poradenství.

Denis by rád během své praxe pracoval na počítači. Protože má rád motorky, oslovil i časopis Motocykl. Pan Martin Tománek, jeho šéfredaktor, Denisovi umožnil vyzkoušet si, jaké je to pracovat pro časopis. I když je redakce bariérová, díky skvělému přístupu a otevřenosti pana Tománka bylo možné dohodnout průběh tak, aby to Denisovi vyhovovalo! Děkujeme!

Jmenuji se Kuba Jirků, studuji třetím rokem v Jedličkově ústavu, a protože se zajímám o stavební a zemědělskou techniku, tak mě napadlo, že bych si mohl najít praxi v tomto oboru.

Štěpánka je děvče plné snů. Jeden z jejích snů byl pracovat na policejní stanici. Když Štěpánka přišla s tím, že chce hledat praxi, bylo jasné, v jaké oblasti ji budeme shánět. Jak to dopadlo?

Lenka si chtěla vyzkoušet práci se zvířaty a tak trochu uvažovala i o možnostech práce v administrativě. Po aktivním a usilovném hledání a oslovování případných zaměstnavatelů se jí podařilo najít praxi v Záchranné stanici Lesů hl.m. Prahy. Co tam Lenka dělá?

Zuzka měla už na začátku spolupráce jasno, že by ráda vyzkoušela praxi v divadelním prostředí. Má ráda muzikály, hudbu a divadlo a ráda se pohybuje mezi lidmi. Zuzčin sen o jejím budoucím povolání je pracovat ideálně v divadle, kde se hrají muzikály. Kde nakonec praxi sehnala?

Matěj dlouho přemýšlel nad tím, kde by si rád vyzkoušel praxi. Zamýšlel se nad tím, co ho baví, co umí a co dokáže. Z toho vzešel nápad vyzkoušet si práci s keramikou. Docházel do keramické dílny A MANO. Líbilo se mu to?

Vlasta jako velký milovník a fanoušek fotbalu chtěl propojit svůj velký koníček s prací. Na základě utvářející se představy si vypracoval "Kruh přátel" a vytipovával lidi ve svém okolí a z Plzně, které by mohl při hledání praxe oslovit. Jak to dopadlo?

Johan má rád knihy a atmosféru knihoven, nebylo proto těžké rozhodnout se, kde by chtěl absolvovat školní praxi v rámci studia na Praktické střední škole JUŠ. Díky Tranzitnímu programu poslal motivační dopis do Městské knihovny a na pobočce v ulici Korunní hledal a řadil nejen knížky, ale také cédéčka.

Se Světlou jsme během roku pracovaly na tom, aby si našla praxi, která by ji pomohla se rozhodnout, co by v životě chtěla dělat. Světla vyslovila přání, pracovat s malými dětmi. Oslovovaly jsme mateřské školy. Světla byla úspěšná a během roku byla součástí pracovního týmu ve dvou mateřských školách.

Jednou z věcí, kterou si David během spolupráce v Tranzitním programu vyzkoušel na vlastní kůži, byla praxe na běžném pracovišti. Díky skvělé spolupráci ze strany pracoviště a s Davidovou chutí do práce, absolvoval praxi v opravně obuvi Knoflíček, kde krémoval a leštil boty.