Skupinové aktivity v Asistenci

Služba sociální rehabilitace organizuje pravidelná i nepravidelná skupinová setkání a pobyty se zaměřením na získávání dovedností pro samostatný a nezávislý život lidí s tělesným a kombinovaným postižením. Přednášky, diskuze, odborníci, sdílení tipů, rad, trénování praktických dovedností... Aktivity pro 6-15 účastníků, obsah aktivit vždy přizpůsobíme tak, aby si z toho každý něco odnesl. Zjišťovali jsme zájem o aktivity a zde jsou první termíny skupinových setkání.

Chystáme přehledné přihlašování přes náš nový web, zatím, pokud se chcete některé z aktivit účastnit, ozvěte se emailem vedoucí služby: jitka.svobodova@asistence.org nebo telefonicky 739 560 211

Úterý 2.4. 16:00-18:00 na Vyšehradě
Mužský kruh

Další termíny: 14.5. a 11.6
Buď svůj! Láska, vztahy, intimita, sexualita - pojďme se o tom bavit v bezpečném prostředí s ostatními muži, kteří řeší podobné věci. Pravidelné setkávání v mužském kruhu s terapeutem Pavlem Pelikánem.

Středa 3.4. 16:00-18:00 na Vyšehradě
Ženský kruh

Další termíny: 24.4., 22.5. a 12.6.
Láska, vztahy, intimita, sexualita - pojďme se bavit s ostatními ženami o tématech, která se jinde probírají těžko. Od receptů na přečkání bolestivé menstruace po bláznivosti platonických i opravdových lásek. Pravidelné setkávání v ženském kruhu s terapeutkou Milenou Rakovou.
A tady je zpráva z prvního setkání, které proběhlo v Asistenci:
„Nikdy jsem nevěřila, že bavit se o intimních věcech a odhodit stud může být tak přínosné. Bezpečný kruh to umožňuje.“

Čtvrtek 4.4. 15:30-18:00
Bezbacestování po ČR a Evropě – plánovací schůzka se zájemci

Chcete zorganizovat výlet pro vaše známé i neznámé? Jaké jsou osvědčené bezbariérové trasy? Naučit se objednat pro skupinu cestu vlakem, domluvit prohlídku zámku nebo rezervovat místo v restauraci? Pojďme společně domluvit termíny, destinace, rozdělit si úkoly. Kdo by se chtěl do organizace pustit, bude mu k ruce zkušená konzultantka a celým procesem plánování vás provede. Kdo se bude chtít „jen“ zúčastnit, nechť přijde též! Alespoň se všichni navzájem poznáme. Přihlášku vyplňte, i když se zúčastnit nemůžete a chcete cestovat. Domluvíme se na individuální spolupráci.

Čtvrtek 11.4. 9:00 – Neděle 14.4. 18:00
Asistence v mém životě – Buková

Program bude probíhat v pátek a v sobotu od 9:00 do 21:00. Budeme pracovat ve skupinách: tvořit, hrát scénky, povídat si, vařit, sdílet zkušenosti, sbírat nápady. Bude i prostor pro odpočinek, nebojte:) Spaní ve vytápěných chatkách ve spacácích. Jídlo startuje čtvrteční večeří a končí nedělní svačinou na cestu. Cesta: HC Transportem, vlakem a dodávkou z Vyšehradu nebo Hlaváku. Osobní asistence bude zajištěna odpovídajícím počtem pracovníků Asistence o.p.s. Příspěvek na provoz: 1900,-

PŘIHLAŠUJTE SE ZDE

Čtvrtek 25.4. 16:00-20:00
Pečuj o své já - práce se stresem a emocemi

Hlavně to v sobě nedusit a netlačit ten balvan před sebou. To se řekne, ale jak? Techniky pro práci s emocemi, jak je pojmenovat a dál s nimi nakládat. Dechová a pohybová cvičení pro uvolnění.

Pondělí 13.5. 15:00-18:00 a pátek-sobota 24.-25.5.
Volby do Evropského parlamentu – Proměň svůj hlas!

Myslíte si, že váš hlas nic neznamená? To se pletete! Patříme do Evropy a europoslanci nás v ní zastupují. Ale kdo se v tom má vyznat? Proč volit? Koho? Jak? Pojďme rozšifrovat řeč politiků, překlopit všechny billboardy, debaty a výkřiky do srozumitelné podoby. Navíc se můžeme domluvit na konkrétním činu a jít volit! Během voleb 24.-25.5. je naše služba k dispozici a můžeme vás k hlasování doprovodit.