Sociální rehabilitace jede. Naživo i na dálku. Pojeďte s námi!

Ve službě sociální rehabilitace se práce nezastavila ani během karantény. Se stávajícími i novými klienty jsme spolupracovali jak na dálku, například při vyřizování žádostí o nadační příspěvky, o byty zvláštního určení nebo při přípravách na hledání práce, tak naživo. S klienty, kteří to potřebovali, jsme nepřerušili ani osobní kontakt a dále je podporovali na jejich cestách za samostatným životem v komunitě. Několika klientům pomáháme třeba s koordinací terénních sociálních služeb a domácí zdravotní péče, a věřte nebo ne, jde to!

Aktuálně spolupracujeme s +/- 50 klienty a máme tak kapacitu pro další zájemce. Pokud potřebujete pomoci se zvládnutím nějaké výzvy, která před vámi stojí, nebo máte potřeby, které nejsou naplněny, kontaktujte vedoucí programů Jitku Svobodovou. Pokud se necítíte na spolupráci, třeba vás alespoň nasměruje v rámci základního poradenství.

A teď už se těšíme na léto, které se nezadržitelně blíží. Plánované skupinové aktivity jsme upravili tak, aby splňovaly epidemiologická opatření. Namísto putování, kde není jistota, že bude vždy k dispozici teplá voda a sociální zařízení, vyrazíme kempovat k Petrovickému mlýnu, snažíme se zajistit možnost se před odjezdem otestovat…

Jste člověk s tělesným nebo kombinovaným postižením ve věku 16-64 let a chcete pracovat na vlastním seberozvoji? Mrkněte na nabídku skupinových aktivit a pojeďte s námi.

Pokud se vám nechce vyrážet mezi více lidí a nevíte, co v létě podnikat, dejte vědět také! Můžeme vám pomoci zorganizovat individuální, klidně i vícedenní aktivitu v Praze nebo mimo ni. Jsme flexibilní a vždy vycházíme z vašich potřeb. Nově také úzce spolupracujeme s dobrovolnickým programem.

Chcete se zapojit jako dobrovolník? Kontaktujte kolegyně z dobrovolnického programu!

Těšíme se na spolupráci!