Advokační aktivity

Prosazujeme řešení, která umožňují, aby lidé s postižením byli nedílnou součástí společnosti.

Dlouhodobě jsme se věnovali odstraňování bariér ve veřejné dopravě v Praze. Sérií peticí, happeningů, veřejných debat, filmů a přinášení tématu do veřejné debaty se nám podařilo iniciovat změnu. Hlavní město splnilo jeden z našich prvních požadavků a vytvořilo koncepci veřejné dopravy bez bariér. Ta je v současnosti naplňována zpřístupňováním starších stanic metra, tramvajových zastávek i nákupem nízkopodlažních vozů.

Od roku 2015 jsme se intenzivně věnovali finanční dostupnosti péče pro lidi s postižením. S tehdejším vedením MPSV se nám podařilo dojednat zařazení zvýšení příspěvku na péči pro lidi ve IV. stupni do novely zákona o sociálních službách. Ta nakonec nebyla přijata Poslaneckou sněmovnou, ale iniciativou senátorů se návrh na zvýšení příspěvku na péči podařilo vrátit do hry a nakonec i úspěšně přijmout.

www.jedeme2015.cz a www.hlasujemepro.cz

V roce 2018 jsme zahájili kampaň www.bezbabyty.cz za dostupné bezbariérové bydlení pro lidi s postižením v Praze. Uspořádali jsme debaty s politiky a podařilo se téma dostat do hledáčku politických stran.