Dobrovolnictví

Dobrovolnický program v Asistenci, o.p.s., je určen klientům všech služeb, které organizace poskytuje. Je zacílený na volnočasové aktivity klientů. Jedná se především o doprovody na kulturních a společenských akcích, účast na skupinových volnočasových aktivitách, účast na společných výletech za Prahu či o individuální trávení volného času s klientem.

Každému dobrovolníkovi se snažíme ušít činnost na míru tak, aby ho bavila, a dát ho dohromady s klientem, se kterým by si mohl rozumět. Všichni naši dobrovolníci prochází úvodním zácvikem, kde se naučí základní manipulaci s vozíkem a dostanou potřebné informace pro vykonávání dobrovolnické práce. Dobrovolnictví v Asistenci, o.p.s., je velmi časově flexibilní – vše záleží na časových možnostech a preferencích dobrovolníka. Po našich dobrovolnících požadujeme minimální zapojení 3 hodiny/měsíc.

Nabízíme:
– smysluplné naplnění volného času
– vstupní zácvik a případné další vzdělávání
– pravidelné supervize
– možnost získání praxe

Požadujeme:
– chuť pomáhat a zapojit se do dobrovolnické činnosti
– výpis z rejstříku trestů
– věk 15 let a více

V případě zájmu se ozvěte koordinátorkám dobrovolnického programu Aleně Krátká a Olze Bierhanzlové.

Alena Krátká
dobrovolnici@asistence.org
+420 725 373 787

Olga Bierhanzlová
dobrovolnici@asistence.org
+420 603 569 690

Dobrovolnický program je podporován Ministerstvem vnitra, NF Veolia, Nadací Jedličkova ústavu, NF Abakus a individuálními dárci na www.stoprodobro.cz. Děkujeme!

Nemohl by ale fungovat ani bez desítek pravidelných dárců, kteří dobrovolnictví podporují přes kampaň www.stoprodobro.cz.