Dobrovolnictví

Dobrovolnický program v Asistenci, o.p.s., je určen klientům všech služeb, které organizace poskytuje.

Je zacílený na volnočasové aktivity klientů.

Jak dobrovolníci pomáhají:

– doprovody na kulturní a společenské akce (např. kino, divadlo, plesy, koncerty, festivaly)

– účast na skupinových volnočasových aktivitách (možnost stát se součástí divadelního souboru lidí s i bez postižení, stát se součástí terapeutické podpůrné skupinky klientů)

– účast na společných výletech za Prahu (v létě jezdí skupina klientů a dobrovolníků vlakem poznávat jiná města, účastnit se hudebních festivalů…)

– individuální trávení volného času s klientem (někdo potřebuje asistenci na kroužku flétny, někdo by chtěl chodit pravidelně plavat, někdo by rád o víkendu vyrazil ven…)

– výprava na letní zážitkový pobyt s klienty (může sloužit jako prázdninová praxe)

Každému dobrovolníkovi se snažíme ušít činnost na míru tak, aby ho bavila, a dát ho dohromady s klientem, se kterým by si mohl rozumět.

Netrváme na velkých časových možnostech. Pokud má čas dobrovolník pouze dvě hodiny týdně, společně najdeme pravidelnou činnost, kterou s klientem může dělat (doučování, doprovod na kroužek). Pokud má dobrovolník čas pouze nárazově, posíláme každé dva týdny nabídky jednorázových žádostí od klientů (koncert, divadlo…) a pokud to bude pasovat do volného času dobrovolníka, sám se může ozvat a na tuto asistenci se přihlásit.

Nabízíme:
– vstupní výcvik v manipulaci s vozíkem
– možnost získání praxe
– pravidelnou supervizi
– smysluplné naplnění volného času

Požadujeme:
– chuť pomáhat a zapojit se do dobrovolnické činnosti
– čistý trestní rejstřík

Kontakt: 
Martina Částková
dobrovolnici@asistence.org
+420 603 569 690

Dobrovolnický program v roce 2019 podporuje společnost Moneta Money Bank. Děkujeme!

Nemohl by ale fungovat ani bez desítek pravidelných dárců, kteří dobrovolnictví podporují přes kampaň www.stoprodobro.cz.