Dobrovolnictví

Dobrovolnický program Asistence může využívat kdokoli, kdo spadá do cílové skupiny Asistence, o.p.s., tedy každý člověk s tělesným či kombinovaným postižením, ve věku 16-64 let žijící na území Prahy. Využívání jiných služeb Asistence již není podmínkou!

Dobrovolnický program je určen pro trávení volného času. Dobrovolníci nejčastěji doprovází klienty na různé kulturní a společenské akce (koncerty, divadla, kina, výstavy…), na sportovní akce (zápasy, tréninky), na procházky do přírody apod.

Využívání dobrovolnického programu je bezplatné.

Jak začít využívat pomoc dobrovolníků?

Nejprve je potřeba kontaktovat jednu z koordinátorek dobrovolnického programu, Olgu Bierhanzlovou (603 569 690) či Alenu Krátkou (725 373 787), telefonicky či napsat na jejich společný e-mail dobrovolnici@asistence.org.

Koordinátorky vám poskytnou všechny potřebné informace o dobrovolnickém programu a zodpoví případné další otázky.

Pokud se rozhodnete využívat dobrovolníky, sepíší s Vámi smlouvu a poté již nic nebrání zadat si u nich poptávku po dobrovolníkovi. Pokud to nebude ve vašich silách, rády vám s formulací objednávky pomohou.

V případě zájmu se ozvěte koordinátorkám dobrovolnického programu Aleně Krátké a Olze Bierhanzlové.

Alena Krátká
dobrovolnici@asistence.org
+420 725 373 787

Olga Bierhanzlová
dobrovolnici@asistence.org
+420 603 569 690

Průběžně také přijímáme nové dobrovolníky.

Dobrovolnický program je podporován Ministerstvem vnitra, NF Veolia, Nadací Jedličkova ústavu, NF Abakus a individuálními dárci na www.stoprodobro.cz. Děkujeme!

Nemohl by ale fungovat ani bez desítek pravidelných dárců, kteří dobrovolnictví podporují přes kampaň www.stoprodobro.cz.