Máme Spolubyt, teď hledáme lidi!

Michal, Katka a Luboš hledali spolubydlení s konzultantkami v programu Samostatné bydlení Asistence. Odbor bytového fondu Magistrátu hl. města Prahy nabídl Asistenci na podzim loňského roku byt 5+2 k pronájmu. Tak jsme si řekli: „To zapadá!“ Inspirováni a se zkušeností ze spolku Ramus a jejich projektu Gigabyt jdeme rozjíždět spolubydlící byt Spolubyt: spolubydlící bez postižení platí nízký nájem a věnují nějaký čas asistování svým spolubydlícím s postižením.

Inzerát jsme vypálili na sociální sítě, pár zájemců se ozvalo, ale z různých důvodů do toho nakonec nejdou. Říkáme si, čím to je. V inzerátu jsme stanovili čas, který je třeba odasistovat, na 60hodin. Ale vypadá to, že čas je v dnešní době všem drahocenný a možná vás to vyděsilo. Proto na druhý pokus nic nestanovujeme a říkáme si, že bude prostě záležet na domluvě. Michal s Lubošem potřebují drobnou asistenci i v noci, takže spolubydlící by si třeba rozdělili pár nocí a pomohli klukům s otáčením. Jinak by byl fajn nějaký čas o víkendu, kdy je taková domácí pohoda, něco třeba uvařit, posedět na terase, dát si kafe. Takový normální spolubydleníčko. K tomu budou samozřejmě Michal, Katka a Luboš využívat placenou službu osobní asistence.

Nechceme, abyste se honili za levným nájmem, ale spíš za novou zkušeností, rozjeli s námi tuto formu bydlení, která se pak může rozšířit i pro další lidi s různými handicapy. Tak co? Chcete víc informací? Ozvěte se: bydleni@asistence.org // 734 409 179