Jak zajistit dobrovolníky více lidem? Podívejte se na video!

Už dlouho si lámeme hlavu nad tím, jak to udělat, aby mohlo pomoc dobrovolníků využívat více našich klientů. Naráželi jsme totiž na naší kapacitu – dobrovolníky musí totiž někdo koordinovat, propojovat je s klienty, zjišťovat od klientů jejich potřeby, zacvičovat nové dobrovolníky, organizovat pro ně supervize a dělat spoustu dalších nezbytných věcí.

Zkoušeli jsme různé „finty“, například, že by jeden dobrovolník pomáhal zároveň dvěma lidem, ale zjistili jsme, že tudy opravdu cesta nevede, jak se ostatně můžete přesvědčit v tomto krátkém videu:

Rozhodli jsme se tedy, že jedinou možnou cestou je rozšíření dobrovolnického programu a přijetí druhé koordinátorky. Spustili jsme proto sbírku #dobrodobro na dárcovském portálu Donio, jejímž cílem je získat dostatek financí na toto rozšíření. Budeme tak moci nabrat mnohem více dobrovolníků a propojit je s našimi klienty.

Výhodou dárcovského portálu Donio je, že si nebere žádné poplatky a na vámi vybraný projekt tak jde 100% darované částky. Dlouhodobějším cílem je získat pro dobrovolnický program nějakého firemního partnera, který by nám pomohl ho finančně stabilizovat. Toho ale zatím nemáme. Kdybyste o nějakém věděli, určitě se ozvěte 🙂

Stát se můžete i dobrovolníky. Pokud máte zájem a pár volných hodin měsíčně, ozvěte se našim koordinátorkám na dobrovolnici@asistence.org.